O nás

Vydavatelství PIXI knihy s.r.o. se zaměřuje na literaturu pro děti, zejména na malé kapesní knihy určené čtenářům od 3 do 8 let. Svými štědře ilustrovanými příběhy, nápaditostí a originalitou jsou oblíbené jak předškoláky, dětmi mladšího školního věku, tak i rodiči. PIXI knihy pomáhají tříbit pohled na svět, rozvíjejí slovní zásobu dětí a jsou branou k novým a důležitým dětským poznáním.

Historie PIXI knih sahá až do roku 1954, kdy byla v Německu publikována první PIXI série. Od té doby bylo vydáno víc než 2000 titulů s více než 450 miliony kopií. Oblíbili si je čtenáři po celém světě, jen v Německu je jich každoročně prodáno přes 15 milionů.

Úspěšné příběhy s Conni na podzim oslaví 24. výročí od prvního vydání, a můžeme se s ní každoročně potkávat  také na televizních obrazovkách v podobě seriálu.


Cílem nakladatele je podporovat výchovu ke čtenářství a porozumění textu. Tomu odpovídá jazykové zpracování, které využívá jednoduchých vět a souvětí. Knihy mohou počtem stran velmi účinně napomoci malým čtenářům i posluchačům plně se soustředit na souvislé a nepřerušované čtení. Nazýváme to čtením od A až do Z. Děti se tak učí koncentraci, což může výrazně pomoci nejen dětem s poruchami čtení a pozornosti, ale také jejich rodičům a učitelům.


Kde ve světě čtenáři už PIXI knihy znají?

V Austrálii, Chorvatsku, Dánsku, Finsku, Francii,

Makedonii, Číně, Polsku, Spojeném království, 

Švédsku, 
Nizozemsku, Turecku, Maďarsku, 

Rakousku, Rumunsku, Albánii, Srbsku

na Tchaj-wanu, Středním východě a Německu

 

© 2013 by Carlsen Verlag GmbH, Hamburg, Germany, Czech edition / české vydání © PIXI knihy, s.r.o

PIXI je zapsanou ochrannou známkou společnosti Carlsen Verlag GmbH, Hamburg, Germany

Obchodní podmínkyRedakční systém Write.cz